Чим відрізняються роли в Японії від ролів в Україні?

У меню ресторанів різних країн, особливо в Україні та Японії, суші досить істотно відрізняються один від одного вже навіть за зовнішнім виглядом. Але які ще є відмінності між цими стравами у наших країнах?

Основні відмінності між японськими та українськими ролами

Відмінність від українських ролів, приготованих за європейськими традиціями, та японськими, оригінальними стравами, досить велика й криється у маленьких деталях.

Інгредієнти

Головна особливість та відмінність – у використанні інгредієнтів. У Японії приготуванням ролів займаються виключно зі свіжих продуктів. Особливо це стосується риби. Вважається, що риба, яка потрапила до ресторану свіжовиловленою, може бути придатна до споживання протягом наступних чотирьох годин. У нас для приготування суші використовують заморожену рибу, оскільки наша країна не має доступу до акваторій з вилову лосося.

Ще одна відмінність – це використання інгредієнтів. У Японії віддають перевагу мінімалізму. Досить рідко використовується навіть достатньо популярний у нас сир Філадельфія. Як правило, японські суші – це рис, водорості та морепродукти, у той час, як наші варіанти часто включають шість та більше компонентів.

У Японії не користуються майонезом для змащення ролів, оскільки він не підходить для страв з морепродуктами. Оскільки у нас представлені варіанти з беконом та курячим філе, майонез є досить частим інгредієнтом.

До відмінностей можна віднести й популярні начинки. В Азії вони представлені не лише лососем, а й восьминогом, тунцем та іншими морепродуктами. Оскільки у Європі з морепродуктами не надто добре, у наших ролах можна побачити креветки, тунця або вугра.

Додатки

У ресторанах Азії імбир обов’язково подають до кожної порції ролів. Використовується він для очищення смакових рецепторів перед вживанням кожного шматочка. В Україні імбир – опціональний додаток, досить часто клієнти не замовляють його до суші. Окрім цього, імбир відіграє роль простої додаткової закуски з яскравим смаком.

А ще японці досить прискіпливо підходять до використання соусу. Майже єдиний, який можна знайти в азійських ресторанах з ролами, це соєвий. Однак вмочують у нього виключно рибу. В Україні заведено вмочувати суші рисом у соус, щоб він став більш пікантним та солоним. А ще ми використовуємо усю соусну палітру – він унагі, до теріякі та інших варіантів заправок.

Особливості споживання суші у Європі та Азії

Різницю між нашими культурами можна відстежити навіть у тому, як сервірується стіл, подається їжа та вживаються шматочки суші.

В Японії негативно ставляться до навчальних паличок. Заведено вживати страву або звичайними, або навіть руками у випадку, якщо ви не вмієте ними користуватись. Вважається за правильне мати власну пару паличок з оригінальним дизайном, а не розраховувати за звичайні, які подають у ресторані.

А ще японці смакують кожен шматочок, замовляючи невелику кількість суші. В Азії вони вживаються як святкові страви, що урізноманітнюють меню, а тому велетенські набори (сети), які подаються у нас в Україні для втамування голоду, там не зустрінеш.

Читайте також
30
November
Суші дітям

Популярність страв японської кухні дозволила широко вводити їх до нашого раціону. Однак якщо дорослі можуть насолоджуватись японськими смаколиками досхочу, чи справді можна давати суші та роли дітям? Суші для дітей: особливості страви Жоден педіатр не стане сперечатись з тим, що дитячий шлунок більш ніжний та потребує особливих страв. Звісно, він також менш витривалий, ніж шлунок […]